Gönül Elçileri

 
Gönül Elçileri Resmi İnternet Sayfası İçin Tıklayınız...  www.gonulelcileri.gov.tr/
 
 
 
 
 
 
 
Gönül Elçileri Köprüler Kurmaya Devam Ediyor...


        İlçemizdeki Gönül Elçileri tarafından organize edilen köy ziyaretlerine bir yenisi daha eklendi. Çökekli Köyüne yapılan ziyarete, Kaymakamımız Sayın Can Kazım KURUCA'nın yanısıra ilçede görevli daire amirleri de katıldı. Çökekli Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi bahçesinde gerçekleştirilen etkinlikte  daire amirleri ile köy halkının birlikte yemek yemesinin ardından Kaymakamımız Sayın Can Kazım KURUCA vatandaşlarla bire bir ilgilenerek yaşlılarla sohbet etti. Samimi ve sıcak bir ortamda geçen program, İlkokul öğrencileri tarafından okunan şiirlerin ardından Gönül Elçileri'nin Köy halkı için hazırladığı hediyeleri dağıtması ile devam etti. İlçemizdeki Gönül Elçilerinin aktif bir şekilde çalıştığını belirten Kaymakamımız köy buluşmalarının bu şekilde devam edeceğini ve Çökeklide olmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti.
        Ayrıca Ayvacık Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Ekibi  diğer köylerde yapılan yerel kültür araştırmalarına devam etti  ve Çökekli köyüne ait tarihi, turistik, kültürel değerlerin tespitini yaptı. 
 
        Program bitiminde organizasyonda emeği geçenlere  ve köy halkının misafirperverliğine teşekkür eden Kaymakamımız, son olarak Çökekli Köyündeki Şehit mezarlığını ziyaret ederek köyden ayrıldı.

 
 
Gönül Elçileri ‘Kadınlar İçin Mesleki Eğitim’ Projesi Kayıt Toplantısında.

   Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri Şemsiye’ Projesinin ikinci alt bileşeni olan kadın  ve güçlenme kapsamında ‘Kadınlar İçin Mesleki Eğitim’ projesinin  kayıt toplantısı Ayvacık Çok Programlı Lisesi Müdürlüğü’nde yapılmıştır.
 

        Ayvacık Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile İlçemiz Gönül Elçilerinin düzenlediği toplantıya; Kaymakamımız Sayın Can Kazım KURUCA ile  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Ali TÜZEN, Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcısı Fatma Asena TORUN, Ayvacık  Çok Programlı Lisesi Müdürü Süleyman AK  ve daire amirleri ile Mesleki Açık Öğretim Lisesine Kayıt Yaptıran 19 öğrenci katılmıştır.
 

        Projenin kapsamı ve içeriği hakkında çeşitli bilgilerin verildiği toplantıda; genç kız ve kadınların işgücü piyasasının ihtiyaçlarına yönelik olarak Mesleki Açık Öğretim Liselerinde açılan alanlara kayıtlarının yapılarak, elde edilen becerileri doğrultusunda istihdam yaşamına katılımlarının destekleneceği ifade edilmiştir.
 

        Program, 19 öğrencinin proje kapsamında açılan bölümlere kayıtlarının yapılması ve  Kaymakamımız Sayın Can Kazım KURUCA’nın  Katılım Belgelerini vermesi ve emeği geçenlere teşekkür etmesi ile sonlandırılmıştır.